Araç kiralamak son zamanlarda araç satın almaktan daha yaygın bir hale gelmiştir. Yeni nesil araç satın almak yerine kiralamayı daha mantıklı bulmakta. Bunun üstüne biraz düşünecek olursak gerçekten araç kiralamak, satın almaktan daha mantıklıdır. Bunun sebeplerinden bahsedecek olursak:

  • Aracınızın modelini isteğinize göre istediğiniz zaman satın almaktan çok daha az zahmetle değiştirebilmek. Farklı modellerin tadını çıkarabilirsiniz.
  • Araç kiralamak, satın almaktan daha ekonomiktir. Üstelik uzun süreli kiralamalarda kısa sürelere göre daha çok fiyat avantajı bulunmaktadır.
  • Aracın kaskosu, sigortası, bakımı vs. bizim tarafımızdan karşılandığı için sizin açınızdan daha avantajlı oluyor ve sizin böyle şeyleri dert etmenize gerek kalmıyor.
  • Yıllık araç vergisi ödemek zorunda olmazsınız.
  • Kendi arabanız olsaydı mevsimsel olarak artı bir lastik masrafı da yaşardınız fakat araç kiraladığınızda böyle bir masrafınız ortadan kalkmış oluyor.

Aracı kiralamak, satın almaktan daha avantajlı bir durum. Bu konuda anlaştık. Peki araç neden bir istek değil de bir ihtiyaçtır, toplu taşıma kullanmıyoruz da araç kiralıyoruz bundan bahsedelim. Öncelikle araba kullanmak tabii ki toplu taşıma veya taksiye göre daha konforludur. Bunun dışında toplu taşıma kullanmak size araba kullanmaya göre daha çok zaman kaybettirir. İstediğiniz konuma ulaşabilmek için her zaman toplu taşıma da kullanamayabilirsiniz. Bu durumda taksiler devreye giriyor. Fakat taksiye düzenli olarak bindiğinizi düşünürsek araç kiralamak yine daha avantajlı bir konuma geliyor ve son zamanlardaki turist artışı nedeniyle mevsim farketmeksizin taksi bulabilmek zorlaşıyor. Ayrıca altınızda bir arabanız olduğu zaman, taksi ve toplu taşımada olduğu gibi bir bekleme süresi olmayacağı için sizin için kötü olan bir süreç ortadan kalkmış olur.

Unicar Rent a Car ile aracınızın keyfini çıkartın!

Available Appointments on Nisan 22, 2024

  12:40 pm – 1:10 pm1 space available
  1:10 pm – 1:40 pm1 space available
  1:40 pm – 2:10 pm1 space available
  2:10 pm – 2:40 pm1 space available
  2:40 pm – 3:10 pm1 space available
  3:10 pm – 3:40 pm1 space available
  3:40 pm – 4:10 pm1 space available